Je moet er even de tijd voor plannen want deze zalmterrine met asperges moet minstens 10 uur opstijven in de koelkast. Het is absoluut het wachten waard en een leuk werkje om zo’n prachtige zalmterrine te maken. Voor Pasen bijvoorbeeld. Tevens geschikt voor een wat groter gezelschap. Daarom ook is een dag van tevoren maken erg praktisch. Serveer de zalmterrine bij voorkeur in plakken, dus gebruik daarom een rechthoekige vorm. Je haalt 10 plakken uit dit recept, die bevatten 1.15 gram koolhydraten per plak.
Ik gebruikte een cakevorm, maar die was eigenlijk te groot. Daarom moest ik wat verzitten, zodat de netto maat wat kleiner werd. Een Nescafépot in plastic verpakt, dat was allemaal wel een beetje gepruts. Ik heb de ‘terrine-smaak’ nu wel helemaal te pakken, dus ik ga een fatsoenlijke vorm kopen!
Terrines in soorten en maten
Terrines kunnen au bain-marie worden gegaard in de oven, vaak de paté-achtige vleesvarianten. Maar er zijn ook vele koude varianten, daar is deze zalmterrine met asperges er een van. Afhankelijk van de bereidingswijze en ingrediënten ‘rijpen’ terrines nog uren tot enkele dagen na in de koelkast. Vaak met enig gewicht dat de massa aandrukt en lucht of overmatig vocht wegperst. De populariteit van de terrine is allereerst te danken aan het feit dat je hem een dag van tevoren kunt bereiden. Daarmee is het dus een ideaal gerecht om in een buffet te serveren. Daarnaast kun je laagjes met verschillende kleuren en texturen maken. Enorm goed voor een spectaculair culinair effect.
Variaties naar smaak
In dit recept gaan groene asperges, dat steekt leuk af in de vulling. Evengoed kun je andere gekleurde groente nemen. Bijvoorbeeld paprika, prei of roosjes broccoli geven ook een mooi effect. In plaats van zalm zou je ook (vega) kip kunnen nemen en (vega) kip broodbeleg als plakjes. Of heb je toch liever (vega) ham? Varieer en experimenteer en ontdek zo je eigen favoriet. Bij de zalmterrine hebben mijn heer Hans en ik deze Groene asperge salade gegeten. Daar gebruikte ik de rest van de asperges voor. Samen met een versgebakken broodje een echt feestmaal!

Zo maak je deze zalmterrine met asperges
Heb je vragen, wil je reageren of een leuke foto showen? Dat kan! Dat vinden wij en anderen namelijk heel leuk & alvast dank! Gebruik het reactieformulier hieronder of tag ons op Facebookpagina, Instagram of Pinterest. Graag met #KoohydraatarmRecept!

Zalmterrine met asperges
Ook in Gewoon Koolhydraatarm, blz. 93
Voedingswaarde
Ook gebruikt
- Kleine rechthoekige vorm of terrinevorm
Ingrediënten
- 150 g asperges - groene
Bouillon
- ½ citroen - biologische
- 1 kleine sjalot
- 20 zwarte peperkorrels
- 1 laurierblad
Overig
- 160 g zalm - vers/moot
- 250 g gerookte zalm - in flinters de rest in plakken
- handje dille
- handje bieslook
- kneepje citroensap - naar smaak
- 100 g mascarpone
- 100 g ricotta
- mierikswortel - 1 tl of meer naar smaak (mosterd of wasabi kan ook)
- peper en zout
De meeste ingrediënten zijn klikbaar. Dan krijg je meer info over o.a. verkooppunten, voedingswaarden en/of vervangtips. HANDIG!
Bereiden
- Snijd het uiteinde van de groene asperges en schil ze zo nodig. Kook ze in 6 minuten beetgaar. Haal ze met een schuimspaan uit het water en laat uitlekken. Bewaar het water, dat is de basis voor de bouillon.
Zalm pocheren
- Snijd voor de bouillon de citroen en sjalot grof. Doe beide met de peperkorrels, laurierblad en een snuf zout in het aspergewater en laat de bouillon 1 minuut koken. Doof het vuur en pocheer de verse zalm 5-7 minuten in in de bouillon. De zalm moet net gaar zijn, maar nog wel sappig. Hangt af van hoe dik je zalm is. Haal de zalm uit het water, laat uitlekken en afkoelen en pluk met je handen in grove stukken.
Vulling
- Hak dille en bieslook fijn. Snijd 25 gram gerookte zalm in flinters, de rest laat je in plakken (buitenlaag van de terrine). Roer de ricotta en mascarpone los. Schep de flinters gerookte zalm, stukjes gepocheerde zalm en gehakte kruiden erdoor. Probeer de stukken zalm niet helemaal stuk te roeren. Proef en breng de vulling op smaak met citroensap, mierikswortel en peper en zout.
- Bekleed een vorm met huishoudfolie, laat flappen ruim over de rand hangen. Je moet de terrine helemaal kunnen inpakken straks. Verdeel de plakken gerookte zalm over de bodem en de zijkanten en laat ook hiervan de randen voldoende overhangen.
- Maak eerst een laagje vulling op de bodem en druk daar 3 à 4 asperges in. Herhaal tot alles op is. Vouw dan de zalm met folie over de vorm tot je een gesloten geheel hebt. Druk iets aan en sluit rondom strak af met de folie. Laat de vorm minstens 10 uur opstijven in de koelkast.
Serveren
- Snijd de terrine direct vanuit de koelkast met een scherp mes in mooie plakjes. Serveer met een salade en/of stukje brood. Misschien maak je er vanwege Pasen er ook wel zo'n leuk boterlammetje bij? Hoe dan ook, smul ze!
© Uitgeverij Boekdelen - KoolhydraatarmRecept.nl Alle rechten voorbehouden. Teksten en recepten van blogs en/of afbeeldingen mogen nooit zonder toestemming worden overgenomen. Lees meer over Auteursrecht op internet
Onze kookboeken bomvol koolhydraatarme recepten
Bestel bij voorkeur in de reguliere boekhandel om de hoek (Nederland én België). Mochten die onze kookboeken niet op voorraad hebben dan kunnen ze het altijd (gratis) voor je bestellen. Of bestel online via Bazarow.com, Libris, AKO, Bookspot of Bruna verzenden is overal gratis! Natuurlijk staan de boeken ook bij Bol.com in de etalage.
Wil je ons heel direct steunen? Of wil je het boek cadeau geven en/of laten signeren dan kun je het ook bestellen via ons eigen Boekdelen winkeltje. Je betaalt dan wel een bijdrage verzendkosten.
- Lekker & makkelijk Koolhydraatarm,
ISBN 9789082659801
- Gewoon Koolhydraatarm,
ISBN 9789082659818
- Verrukkelijk Koolhydraatarm,
ISBN 9789082659870
Klik op de boeken en lees er alles over en bekijk de inkijkexemplaren!
![]() |
![]() |
![]() |