Joh, ben ik even blij dat het er maar 10 zijn! Deze snelle noten kokos bonbons met citroen zijn zó lekker romig en fris van smaak. Daardoor kan zelfs ik er maar moeilijk vanaf blijven. Niet alleen de perfecte snack voor tussendoor maar ook leuk als extra snoeperijtje in je lunchbox. Je kunt natuurlijk ook een handje noten en een kneepje citroensap opeten. Maar dan vind ik een paar van deze noten kokos bonbons toch gezelliger om te eten. Bovendien is het echt een alle leeftijden snack. Want ik weet zeker dat je buur-, klein-, of eigen kinderen er ook dol op zullen zijn. De amandelballen bevatten 1.16 gram koolhydraten per stuk.
Wat gaat erin?
Je hebt verder eigenlijk geen gereedschap nodig. Ik gebruikte de keukenmachine, maar dat had makkelijk met de hand gekund. Ik cheat een beetje want als basis ik gebruik gewoon amandelmeel. Het is een kwestie van alles mengen en kneden en balletjes draaien. Zo gepiept dus. Buiten het amandelmeel gaat er ook citroensap en gemalen kokos in (nee, dat is géén kokosmeel!). Daarnaast ging er een beetje zoetstof en kokosvet in. Dat is een basis waarmee je zelf weer lekker op verder kunt borduren, zodat het je eigen stempel krijgt.
Variaties
Ik gebruikte voor het gemak (fijn) amandelmeel. Maar grof gehakte noten kunnen ook, die geven meer crunch. Ik heb als buitenste laag gekozen voor kokosrasp, maar stukjes chocola, sesamzaad, pittenmix enzovoort zal ook prima smaken. Als je het echt heel makkelijk wilt doen, neem je i.p.v. amandelmeel en extra vet een notenpasta uit een potje. Of wat ook kan… een laagje gesmolten chocola in een vormpje doen, laten opstijven. Vervolgens het noten-kokosmengsel erop drukken en bestrooien met iets lekkers. Meer een bom-bom dan!
Bewaren
Bewaren ook in de koelkast maximaal een dag of 5 of vries ze in! Gekoeld vind ik ze het lekkerst. Ook geinig om cadeau te geven, in een leuk zakje met kijkvenster bijvoorbeeld!
Wij zijn per 1-1-2025 met pensioen! Er komen niet wekelijks nieuwe recepten of nieuwe weekmenu’s bij. Maar er staan voldoende koolhydraatarme – keto weekmenu’s online om 2 jaar lang lekker gevarieerd te eten. Of maak je eigen keus uit de ruim 1100 gratis recepten. We wensen jullie heel veel eetplezier!
Nog zo’n lekker koolhydraatarm recept?
♥ Zoek meer koolhydraatarme & keto recepten met onze receptenzoeker, ons jaararchief of bekijk deze suggesties:


Zo maak je de noten kokos bonbons
Wat vind jij hiervan?
Geef de recepten sterren!
Of reageer via onze Facebookpagina, Pinterest of Instagram
Een leuke foto showen? Tag ons op de socials met #KoolhydraatarmRecept
Noten kokos bonbons met citroen
Voedingswaarde
(testfunctie, werkt nog niet op alle apparaten/browsers)
Ingrediënten
- ½ citroen, rasp en/of citroensap naar smaak
- 50 g gemalen kokos, dus géén kokosmeel!
- 35 g amandelmeel, Of neem gehakte noten (meel) naar keus
- 20 g kokosolie, iets meer als je erg droge kokosrasp hebt
- zoetstof, naar smaak
- snufje zout
Buitenlaag
- gemalen kokos, cacao is ook lekker
Klik op de ingrediënten voor info over voedingswaarden, vervangtips en/of verkooppunten. HANDIG!
Bereiden
- Rasp de schil van de citroen en pers uit. Houd wat citroensap achter de hand, dus niet alles in één keer erbij.
- Kneed in een keukenmachine of met de hand het kokosrasp met citroenrasp en een deel van het sap, amandelmeel, kokosolie, zoetstof en een snufje zout tot een stevige substantie. Voeg eventueel druppelsgewijs slagroom toe als het te droog is.Proef breng verder op smaak met citroensap en/of zoetstof toe. Meng goed en rol er 10 balletjes van.
- Strooi gemalen kokos of andere buitenlaag op een bordje en rol de balletjes door de geraspte kokos. Klaar zijn je bonbons!
- Ik wed dat je je niet kunt beheersen dus… neem er nu 1 en zet de rest gauw in de koelkast of diepvries! Koud zijn ze het lekkerst, vind ik. Lekker laten smelten in je mond… Ooooh, geniet ervan!
© Uitgeverij Boekdelen – KoolhydraatarmRecept.nl Alle rechten voorbehouden. Teksten en recepten van blogs en/of afbeeldingen mogen nooit zonder toestemming worden overgenomen. Lees meer over Auteursrecht op internet
Ik heb deze balletjes afgelopen week gemaakt. Met harde kokosolie die ik vooraf even heb laten smelten. Met de hand gekneed, balletjes gerold en door de cacaopoeder gerold. Na opstijven in de koelkast bleven het mooie stevige balletjes. Zeker een week in de koelkast te bewaren.
Aanrader!
Ik vond ze helaas wat te droog, ondanks extra kokosolie toegevoegd te hebben.
Da’s jammer. Welk merk kokosrasp gebruik je?
Hoi hoi, wat heb je een gruwelijk fijne site met al die recepten!
Maar ondervond in dit recept ook problemen met de stevigheid. Heb met de hand gekneed en denk dat het ook niet zo goed idee was. Blijft veel van de kokosolie aan je handen zitten omdat het smelt. heb er nog wat extra citroensap en kokosolie bij gedaan en nog even met de keukenmachine gemengd. Dat was beter. Volgende keer gelijk in de machine 😉
Toegevoegd 1 theelepel koolhydraatarme pindakaas van mcennedy. Ohh wat lekker ??
Super lekker, ook voor niet kha etende mensen. Ik heb ze gemaakt met limoen en sinaasappel, snufje vanille poeder en een paar gehakte noten erbij. En dan in de vriezer. Mmmmmmmm…. verukkelijk,
Kan je deze bonbons ook invriezen?
Moet denk ik wel kunnen ja, ik zal het erbij zetten.
Ik lees net een artikel dat kokosolie helemaal niet zo gezond is…
Roomboter is zelfs een stuk gezonder, zo blijkt.
Ik heb de bonbons vanmorgen gemaakt, maar met deze info de volgende keer misschien toch maar iets anders maken….
https://www.volkskrant.nl/wetenschap/kokosolie-bevat-nog-meer-slechte-vetten-dan-spekvet~a4513694/?hash=e9a331f327473616432a5c391553439bd4cd5217
Over (kokos)vet wordt heel veel tegenstrijdigs beweerd. Ik ben geen onderzoeker en moet ook mijn weg vinden in dit oerwoud. Daarom varieer ik zoveel mogelijk met allerlei producten!
Ook gemaakt, samen met de kleinkinderen.
Mijn kleindochter was mij te snel af en gooide in één keer alle limoensap in de bak, het is dus een beetje zurig maar eenmaal afgekoeld smaakt het evengoed wel lekker.
Morgen ga ik andere recepten uitproberen, bedankt vast.
Gemaakt! Ennn thanx! Superlekker joh. Bedankt voor het delen van dit supersnelle receptje dat ook nog eens Keto vriendelijk is.
Ik houd hem erin.
Ik heb (biologische) sinasappel i.p.v. citroen gebruikt – ook verrukkelijk!
Oh, wat jammer nou dat ik écht, echt echt niet van kokos hou….ik griezel van die smaak. Kan ik die gemalen kokos ook door iets anders vervangen? Of alléén amandelmeel (hoeveelheid aanpassen dan) + de citroen + kokosolie (geur/smaakloos) etc. mengen???
Het water loopt me al in de ,mond als ik er alleen al aan dénk!!!
Wat heeft u trouwens een fantastische recepten: iedere dag kijk ik en zoek ik er eentje uit! Bedankt, hoor…..
Ik zou het gewoon proberen, dan weet je het!
Jammer dat er citroen inzit. Ik laat het er volgende keer uit
De verhouding klopt niet heb alle ingredienten precies afgemeten maar het blijft een losse massa zelfs na een dubbele hoeveelheid cocosolie groet Anita
Dan heb je wellicht kokosmeel? Het gaat echt om kokosrasp namelijk. Sorry, maar de verhoudingen kloppen wel degelijk, ik maak dit regelmatig.
Omdat ik het zonde vond om weg te gooien heb ik erg gesmolten donkere chocola doorgedaan nu kon ik er wel balletjes van maken ik vind 20 gram kokos olie wel weinig maar toch bedankt Anita
Je kunt op de foto’s precies zoen hoe het er bij mij uitzag tijdens het maken.
Ik heb ze vandaag gemaakt, weer prima gelukt dus ik weet niet wat er bij jou mis gaat?
Ik las ergens dat je kokosolie ook kunt vervangen voor roomboter… zouden deze dan ook xo lekker smaken ( vergeten de olie te halen en alleen roomboter in huis )
Ze zullen meer een botersmaak krijgen en misschien iets zoetstof toevoegen wellicht, dat is een kwestie van proven. Maar het proberen waard!
Hallo Anna-Karina, gebruik je voor deze bonbons kokosolie met neutrale smaak of kokosolie die nog naar kokos smaakt?
Kan allebei wel Lia, de kokossmaak komt ook al van de gemalen kokos.
Net gemaakt! Heerlijk!
Zo Wijnanda, je bent er vroeg bij… 😉 of zit je niet in Nederland? Mooie dag verder!
Vandaag gemaakt en ze zijn heerlijk! Lekker fris…
Ik kreeg niet een goede stevige substantie ( met de hand gekneed) en heb de hoeveelheid kokosolie verhoogd naar 40 gram, dat hielp aardig voor het “plakken”. Het is me toch gelukt 10 heerlijke bonbons te maken en kijk er naar uit het volgende recept te maken.
Deze zijn heerlijk. Ook zonder de nootjes. Ga nu proberen ze mét gehakte nootjes te maken.
ik kreeg er niet een goede bindende massa van. Heb water toegevoegd, bleef korrelig. Ik heb kokosmeel i.p.v. amandelmeel gebruikt, zou het daaraan liggen?
Hè bah. Ja daar ligt het zeker aan, dat is namelijk iets totaal anders! Dat is niet 1 op 1 te vervangen en heeft heel andere eigenschappen…(klik op de ingrediënten).
Kan je nog wat anders dan kokosolie gebruiken?
Een beetje boter zou kunnen.
Ik zie in dit recept de noten nergens??
Er staat toch duidelijk noten kokos bonbon
Amandelen zijn volgens mij toch echt noten? Je kunt ook zelf meel malen van andere noten als je dat lekker vindt?
Het ziet er heerlijk uit maar de titel omvat NOTEN kokosballen… Ik zie nergens de noten terugkomen
Amandel is noot. Voor het gemak gebruik ik amandelmeel, maar je mag ze ook zelf malen of een andere notencombinatie nemen…
Hallo Anna Karina,
Bedankt voor dit héérlijke bonbonnetjes recept.
Ik heb gemalen noten gebruikt bij de amandelmeel, veel citroenschil en citroen en ze smaken voortreffelijk.
Ik moest even proeven of het zoet genoeg was, heb toen vlug alles afgemaakt want ik kon er zo al niet afblijven.
Ik moet wel erg wennen aan de smaak van stevia, want ik gebruikte altijd honing of agavesiroop om te zoeten.
Maar door dit recept kan ik er wel mee doen hoor.
groetjes, Cornelia
Onmogelijk om ze 5 dagen te bewaren ?
Ja sorry, dat was misschien wel wat voorbarig van me. 🙂
Zojuist de kokos balletjes gemaakt en als zoetmiddel druppeltjes “greensweet stevia” citroen smaak gebruikt. Erg lekker! Maar ik vond de balletjes wat droog dus heb wat chocolade (85%) gesmolten en ze daarmee versiert….Mmmmm!
Ik heb deze gisteren gemaakt….en ze zijn bij iedereen in de smaak gevallen! Ik persoonlijk zou deze variant nog lekkerder vinden op zomerse dagen (door de citroen erin). Ik ga nu kijken of ik kan variëren met i.p.v. citroensap, kokosmelk en een snufje kaneel. Lekker tijdens de wat koudere dagen zoals nu. Maar een toprecept dit, zeker een blijvertje!
Gember en kardemom zijn ook heerlijke warme wintersmaken! Toen ik ze maakte scheen de zon volop en had ik inderdaad behoorlijke de voorjaarsblues 😉
Kan je deze ook maken als je nog in de afvalmodus zit? Las in het gobento.nl verhaal dat je geen amandelmeel moest nemen ?
Groeten Geessien Jousma.
Goedemorgen Geessien,
Sommige mensen vallen minder goed af als zij (teveel) amandelmeel eten. Wat noten betreft wordt een maximum van ongeveer een handje per dag geadviseerd. Dat is inclusief amandelmeel -uiteraard-. En van dit soort ‘lekkere dingen’ eet je al snel te veel… Wat mij betreft is niet het amandelmeel de boosdoener, wel de hoeveelheden (en de regelmaat) waarin het gegeten wordt. Voor alle koek, snoep en gebak geldt: met mate, voor af en toe.
Groente blijft de hoofdmoot van koolhydraatarme voeding.
Vanmorgen gemaakt en één bij de koffie genomen. Verfijnde smaak, dus voor herhaling vatbaar. Ik houd dit recept in mijn gedachten voor als ik onverwacht bezoek krijg. Zo gemaakt.
Ja joh hartstikke simpel! En de meeste dingen heb je altijd wel in huis, ideaal inderdaad voor visite. Goeie tip!
Ziet er goed uit. Misschien een domme vraag, maar is dat suikervrij ? Caloriearm of ??
Alle recepten op de website zijn koolhydraatarm en inderdaad suikervrij omdat ik in de recepten zoetstof gebruik in plaats van suiker.
hoi,
Ziet heerlijk uit.. Kan ik in plaats van amandelmeel kokosmeel gebruiken?
dank vast
Nee helaas, dat gaat niet zonder het hele recept om te bouwen. Kokosmeel wordt namelijk in deze verhouding heel erg droog, dan zou je veel meer olie of ander vocht (kokosmelk?) moeten toevoegen. Dan worden ket kokos-kokos-kokos ballen 😉 Je zou bv. wel ander notenmeel kunnen nemen (of zelf malen van verse noten) als je daar geen probleem mee hebt? Of pinda’s?
Super bedankt. Ik zit met 1 kg kokosmeel en kan geen recepten vinden daarvan. vandaar mijn vraag. Het ziet er allemaal zo lekker uit. Heb al zoveel van je gemaakt. Echt succes.
Kokosmeel bederft niet, en als je op een ingrediënt klikt dan krijg je alle recepten te zien waar het in gebruikt wordt. Maar omdat het zoveel vocht slurpt gebruik je het maar spaarzaam.