Koolhydraatarme marsepein ballen

koolhydraatarme marsepein ballen

Sinterklaastijd, yeah!! Het snoepgoed vliegt je om de oren in deze tijd van suikergoed en marsepein. Als je geen echte suiker wilt eten, zul je zelf creatief moeten worden. In een handomdraai toch een lekker snoeperijtje maken voor jezelf of om uit te delen? Maak dan deze koolhydraatarme marsepein ballen! Ze bevatten per stuk 0.6 gram koolhydraten. Voor mij (Hans) is Sinterklaas trouwens meer gekoppeld aan liedjes dan aan lekkernijen. Maar voordat ik live voor jullie ga zingen eerst aan het werk. 

Marsepein ballen

Marsepein: je houdt ervan of je houdt er niet van. Eerlijk gezegd heb ik zelf liever gevuld speculaas. Maar Anna-Karina is wel dol op die plakkerige marsepein, dus deze ballen van dat plakkerige goedje maakte ik speciaal vooral voor haar. Als ik haar mag geloven zijn ze “heerlijk fris“,  “lekker smeuïg” en “niet te zoet” van smaak geworden. Die met cacao vindt zij het lekkerst en jij?

Bluesversie Zie de maan schijnt door de bomen

Toen ik nog op de naschoolse opvang werkte (1989-1997, Gilles de Geus-Amsterdam) pakte ik regelmatig een van de twee aanwezige gitaren. Dan werden er door het hele team met de kinderen leuke liedjes gezongen. In de sinterklaastijd waren dat natuurlijk ook sinterklaasliedjes. Maar ik werd die (voor mij toch een beetje melige) kinderliedjes na verloop van tijd een beetje zat. Daarom maakte ik ze wat interessanter door ze op een andere manier te vertolken. Vooral de bluesversies vonden de kinderen hi-la-risch, die gekke meester Hans! Één van die liedjes staat nu nog steeds op mijn repertoire: ‘Zie de maan schijnt door de bomen’ maar dan in een slow blues versie. Ik heb ‘m vandaag even voor jullie opgenomen. Bedoeld als arbeidsvitamine bij het maken van de koolhydraatarme marsepein ballen! Veel plezier ermee 😉

Pakjesavond

Anna-Karina en ik hebben elkaar weer eens verteld over hoe dat er in onze jeugd eraan toeging. Voor die tijd vrij standaard. Onze ouders bewaarden beiden de cadeautjes op een publiek geheime plaats in de kast op de slaapkamer. En we blijken allebei even nieuwsgierig, want we gingen toch stiekem kijken of onze naam op de pakjes stond en deden dan een nader onderzoek. We probeerden door voelen, schudden en optillen een inschatting te maken van wat er in het pakje zou kunnen zitten. Praktische wanten of saaie sokken waren natuurlijk wel te onderscheiden van een grote doos waar zomaar dat felbegeerde spel in zou kunnen zitten…

Vieren jullie Sinterklaas? Met een heuse pakjesavond? Zo ja, vieren jullie ’t dan all the way, dus met lootjes trekken, bergen speculaas en koolhydraatarme marsepein ballen, gedichten en surprises? Of vieren jullie het helemaal niet? Laat het ons eens weten?

Ik hoop dat jullie het lekker vinden!
♥ Zoek meer koolhydraatarme & keto recepten met onze receptenzoeker, ons jaararchief of bekijk deze suggesties:

koolhydraatarme marsepein ballen

Zo maak je koolhydraatarme marsepein ballen

Heb je vragen, wil je reageren of een leuke foto showen? Dat kan! Dat vinden wij en anderen namelijk heel leuk & alvast dank! Gebruik het reactieformulier hieronder en vergeet de sterren niet! Of tag ons op Facebookpagina, Instagram of Pinterest, met #KoolhydraatarmRecept!


Koolhydraatarme marsepein ballen

koolhydraatarme marsepein ballen
Door: Hans van Deelen
In een handomdraai toch een lekker Sint snoeperijtje maken voor jezelf of om uit te delen? Maak dan deze koolhydraatarme marsepein ballen!
5 van 2 stemmen
Voorbereidingstijd 15 min
Totale tijd 15 min

Voedingswaarde

Per stuk
kcal 71.29 koolhydraten 0.6 geiwitten 2.88 gvetten 6.1 gvezels 1.13 g
Hoeveelheid (aan te passen)15 stuks

(testfunctie, werkt nog niet op alle apparaten/browsers)

Ingrediënten

Garneren

Klik op de ingrediënten voor info over voedingswaarden, vervangtips en/of verkooppunten. HANDIG!

Bereiden
 

  • Maal amandelmeel met zoetstof, citroenrasp, het eiwit en een snufje zout helemaal fijn in de keukenmachine (of gebruik een staafmixer) tot een stevige massa. Maak er een rol van. Deze kun je ook in folie bewaren tot later gebruik.
  • Zing je mee met mijn heer Hans? Verdeel de rol in 15 porties en draai daar balletjes van tussen je handen.
  • Doe wat cacao en kokosrasp op twee afzonderlijke schoteltjes en rol de balletjes erdoor. Dat was het… SMUL ZE!

PS1

  • Bewaar de balletjes koel, maximaal 1 week. Zouden ze het halen, denk je?

PS2

  • Op de foto zie je een dubbele portie van dit recept.

© Uitgeverij Boekdelen KoolhydraatarmRecept.nl Alle rechten voorbehouden. Teksten en recepten van blogs en/of afbeeldingen mogen nooit zonder toestemming worden overgenomen. Lees meer over Auteursrecht op internet

Heeft het gesmaakt? Vertel het door!Laat een reactie achter, of tag ons op de socials met #koolhydraatarmrecept

Klik op de titels, bekijk de inkijkexemplaren en lees er alles over!

Onze 3 bestsellende kookboeken!

Lekker & makkelijk Koolhydraatarm, ISBN 9789082659801
Gewoon Koolhydraatarm, met 4 weekmenu’s – ISBN 9789082659818
Verrukkelijk Koolhydraatarm, met 4 weekmenu’s – ISBN 9789082659870

Kookboek bestellen?

Al onze kookboeken worden in eigen beheer uitgegeven via Hans zijn eigen Uitgeverij Boekdelen. Daarnaast zijn ze ook gewoon te koop via de reguliere boekhandels in Nederland en België. Steun bij voorkeur je lokale boekhandel! Mochten die het niet op voorraad hebben kunnen ze het altijd (gratis) voor je bestellen.

Ook in online winkels kun je onze boeken bestellen. Bijvoorbeeld via Bazarow.com,  Libris Bookspot of Bruna, verzenden is overal gratis! In België zijn de boeken te koop via o.a. de Standaard Boekhandels. Natuurlijk staan de boeken ook bij Bol.com in de etalage. 

Draag je ons een warm hart toe en wil je ons heel direct steunen? Of wil je het boek cadeau geven en/of laten signeren dan kun je het het best bestellen via ons eigen Boekdelen winkeltje op Boekdelen.com:


Abonneer
Laat het weten als er
guest

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

27 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Scroll naar top