In mijn koolhydraatrijke leven at ik regelmatig een maaltijdsoep met een heerlijk zelfgebakken brood. Een van mijn favorieten was dan een focaccia met daarnaast een kommetje olijfolie met peper en een snufje zout (ook goed voor de stoelgang). Een koolhydraatarm focaccia brood is helemaal niet moeilijk te maken het staat binnen een half uurtje op je borreltafel of bij je barbecue. Ook leuk zo’n heel broodje bevat 3.7 gram koolhydraten. Dus duik maar snel die keuken in. TIP: maak gerust een dubbelrecept en vries plakjes in!
Toepassingen en bewaren
Bak de focaccia in een ronde of een rechthoekige vorm. Ik gebruik ook weleens een kleine springvorm. Het vaakste gebruik ik onze rechthoekige vorm van 15 x 10 cm (Ikea) bakpapier erin. Dat is handig want dan til je het broodje er zo uit na het bakken. Het koolhydraatarm focaccia brood is ook een mooie aanvulling op een salade of soep. Al dan niet besmeerd met heksenkaas. Maar ook perfect bij de kaasfondue of zoals op de foto’s met guacamole.
Bekijk hier alle lekkere smeersels en dipsauzen. Probeer de focaccia ook eens met deze overheerlijk witlof lasagne, of onder een gebakken eitje? Zoveel mogelijke toepassingen. Bewaren in een theedoek donker max. een paar dagen, er zitten geen conserveermiddelen in, of anders even invriezen.
Variaties
Neem in plaats van de kokosolie ook eens roomboter of een flinke eetlepel basilicumpesto en/of doe wat plakjes zwarte olijven en een fijngesneden zongedroogd tomaatje of bosui door het deeg. Of druk er gehalveerde cherrytomaatjes in, dan heb je heel leuke borrelhapjes! Eet smakelijk!
Ik hoop dat jullie het lekker vinden!
♥ Zoek meer koolhydraatarme & keto recepten met onze receptenzoeker, ons jaararchief of bekijk deze suggesties:


Zo maak je dit koolhydraatarm focaccia brood
Wat vind jij hiervan?
Geef de recepten sterren!
Heb je vragen over het koolhydraatarm dieet of keto leefstijl?
Stuur een e-mail of ga naar onze Facebookpagina, Pinterest of Instagram
Een leuke foto showen? Tag ons op de socials met #KoolhydraatarmRecept
Koolhydraatarm focaccia brood
Voedingswaarde
(testfunctie, werkt nog niet op alle apparaten/browsers)
Ingrediënten
- 50 g amandelmeel
- 5 g kokosmeel
- snufje zout
- Italiaanse kruiden
- 1 tl bakpoeder, (wijnsteen)
- 1 teentje knoflook
- 1½ el kokosolie, (even vloeibaar maken) of roomboter
- 3 eieren
- rozemarijn, bovenop
OPTIONEEL
- grof zout
- pijnboompitjes, bovenop of andere pitten
- olijfolie, om na het bakken mee te bestrijken
Klik op de ingrediënten voor info over voedingswaarden, vervangtips en/of verkooppunten. HANDIG!
Bereiden
- Verwarm de heteluchtoven voor op 180 °C en vet een ovenschaal (10 x 15 cm) in of leg er extra ingevet bakpapier in.
- Roer amandelmeel, kokosmeel, zout, Italiaanse kruiden en bakpoeder door elkaar. Voeg de eieren toe, knijp knoflook erboven uit en giet warme boter erbij. Meng tot een egale massa. Iets tussen deeg en beslag in. Doe het beslag in de vorm en bestrooi met een beetje rozemarijn.
- Bak ca. 15 minuten of tot de focaccia goudbruin en gaar is.
- Strijk als je wilt, met een bakkwast direct wat olijfolie op de bovenkant. Laat 5 minuten rusten in de vorm, laat verder uitwasemen op een rooster. Maal er voor het opdienen wat grof zeezout over.
- Heerlijk met je favoriete beleg, bij een salade of soepje, kaasfondue of serveer het bij de borrel met een kommetje goede olijfolie met wat zout en peper erin. Daar kan echt geen zak chips tegenop wat mij betreft! Nee, zelfs niet die ene met die lekker dikke ribbels.
© Uitgeverij Boekdelen – KoolhydraatarmRecept.nl Alle rechten voorbehouden. Teksten en recepten van blogs en/of afbeeldingen mogen nooit zonder toestemming worden overgenomen. Lees meer over Auteursrecht op internet
Klik op de titels, bekijk de inkijkexemplaren en lees er alles over!
Onze 3 bestsellende kookboeken!
(die eerste is koolhydraatarm kookboek van het jaar 2021)
Lekker & makkelijk Koolhydraatarm, ISBN 9789082659801
Gewoon Koolhydraatarm, met 4 weekmenu’s – ISBN 9789082659818
Verrukkelijk Koolhydraatarm, met 4 weekmenu’s – ISBN 9789082659870
Kookboek bestellen?
Al onze kookboeken worden in eigen beheer uitgegeven via Hans zijn eigen Uitgeverij Boekdelen. Daarnaast zijn ze ook gewoon te koop via de reguliere boekhandels in Nederland en België. Steun bij voorkeur je lokale boekhandel! Mochten die het niet op voorraad hebben kunnen ze het altijd (gratis) voor je bestellen. Ook in online winkels kun je onze boeken bestellen. Bijvoorbeeld via Bazarow.com, Libris, Bookspot of Bruna, verzenden is overal gratis! In België zijn de boeken te koop via o.a. de Standaard Boekhandels. Natuurlijk staan de boeken ook bij Bol.com in de etalage.
Draag je ons een warm hart toe en wil je ons heel direct steunen? Of wil je het boek cadeau geven en/of laten signeren dan kun je het het best bestellen via ons eigen Boekdelen winkeltje op Boekdelen.com:
Ja, heel hartig. Perfect avondmaal.Komt zeker nog op tafel.
Een zalig brood.👌🏻Goed te maken. Alleen de afbak tijd duidelijk moeten verlengen in mijn combi oventje.
Wat ‘n heerlijk broodje! De kruiden maken het echt Italiaans. Dit komt vaker op tafel en heerlijk met hartige smeersels. En bovendien; heel makkelijk te maken! Ik bakte het in een ronde Spaanse aardewerken vorm, zonder invetten en na afloop zo omdraaien en voila, het kwam zo uit de vorm.
Ik heb dit recept vandaag voor de eerste keer gemaakt en mijn vriend en ik vonden het heel erg naar ei smaken (qua structuur en smaak). Is dit normaal? Welk formaat eieren raden jullie aan om te gebruiken? Ik zag dat ik maat M/L eieren gebruikt heb. Kan het daar aan liggen?
Smaak is natuurlijk altijd persoonlijk en hangt samen met je verwachting. Uiteraard smaakt dit anders dan een brood op basis van tarwemeel. Wij gebruiken zelf altijd M eieren, tenzij anders aangegeven. Maar als je het als te eiïg ervaart dan zou ik een kleiner ei nemen en eventueel iets meer meel toevoegen de volgende keer?
Ik heb het nu voor de tweede keer gemaakt. De eerste keer was geen succes maar de tweede keer beter. Nog een klein beetje droog. Maar met kruidenboter o.i.d. erop beter.
Super lekker, genieten!
Dit broodje vanmorgen gemaakt voor bij de lunch met vitello tonato. Heerlijk! Mijn vorm was
9 x 20, precies goed.
Ik ben erg blij met jullie kookboeken.
Lekker!!!! En je proeft geen ei.
Was het in eerste instantie niet van plan, maar heb dit brood gebakken voor bij de homemade tomatensoep. Met stukjes zwarte olijf er in. Geen spijt van! Heerlijk met zelfgemaakte pesto er op. ☀️😋
Weer een blijvertje!
Hoeveel blijvertjes heb jij al zeg? 😀
Best veel, maar de recepten zijn ook zo lekker! 😋😋😋 Vandaag deze, bij een aubergineschotel.
Ook ik had dit broodje gebakken. Erg lekker en goed gelukt in de airfryer. Wel bij de fondue, toen dat warm was nog even aan reepjes door gebakken, wordt het lekker een beetje knapperig van.
Is er een alternatief voor amandel meel? Helaas een noten allergie.
Klik even op het ingrediënt Suzan!
Ik lees dat de afmeting van de schaal 10×15 is. Dit is echt ieniemienie. Klopt dat wel?
Jazeker, dat klopt helemaal!
Ik had alleen maar zelfrijzend amandelmeel en geen kokosmeel. Verder het recept gevolgd. Super lekker broodje geworden!
Als je die van Koopmans bedoelt, die bevat veel teveel koolhydraten voor een koolhydraatarme leefstijl. Dat namelijk slechts 38% amandelmeel en daarnaast rijstebloem, lupinemeel, voedingsvezel en rijsmiddelen.
Ik had de koopmans zelfrijzende amandelmeel ook gebruikt voor een cake, maar die koop ik nooit meer. Zit veel te veel ander spul bij, jammer hoor en bedankt voor de waarschuwing 👍
wat een mooi recept en zo makkelijk te maken.
1e keer gemaakt ging een beetje te hard maar nog wel eetbaar dus volgende keer meer opletten.
zeker nog een keer maken .
bedankt voor het delen
Hi Anna-Karine, even een check: klopt de 5 gram kokosmeel in het recept? (had dat geen 50 moeten zijn). Dank vast!
Dat klopt echt, kokosmeel neemt heel veel vocht op! Echt GEEN 50 gram nemen, tenzij je beton wilt maken 😉
Wat een toprecept! Echt makkelijk te maken en onwijs lekker! Deze ga ik echt vaker maken!
En goedgekeurd door mijn gewichtsconsulente! Die het recept ook gelijk wilde hebben ?
Het recept staat ook in ons eerste boek. Het is niet de bedoeling dat professionals onze recepten ‘zomaar’ delen. Maar inderdaad een toppertje.
Hoi Anna Karina,
Je begrijpt mijn reactie verkeerd. Er wordt geen misbruik van gemaakt door pro’s. Het was bedoeld als compliment.
Groeten, Josine
Zo vat ik het ook zeker op. Maar ik weet ook dat er heel veel wordt gekopieerd, soms gewoon tegen betaling doorverkocht.
Is 5 gram kokosmeel niet wat weinig? Mijn foccacio is een bruine smurrie gebleven.
Bruine smurrie, nee haha, dat is klinkt niet goed. Jahoor, 5 gram klopt! Weet je zeker dat je het juiste meel hebt? Kokosmeel slurpt vocht namelijk!
Deze focaccia is tot nu toe ons favoriete brood. Ik knip de rozemarijn klein en meng het door het deeg, bovenop verbrandt dit nogal. Heerlijk, ook gewoon bij de lunch, echt een dikke aanrader! Ik ga er zo weer wat maken, ze zijn hier nl erg snel op! ?
Ik eet al een paar weken koolhydraararm en ben fan van jouw recepten. De focaccia is echt mijn favoriet. Ik heb er net 2 gemaakt. Ik doe er meestal olijven bij in en nu heb ik er feta blokjes door gedaan. Heerlijk.
Gisteren deze focaccia gemaakt, ik vind hem heerlijk. Lekkere cake-achtige structuur. Volgende keer ga ik hem maken met vanille en Stevia zodat hij zoetig wordt, ben benieuwd…
Ik heb het vandaag gebakken, maar die van mij is totaal niet gerezen en smaakt naar een stevige omelet, Nou is dat niet erg maar vind het jammer van de dure amandelmeel, zal het nog eens een x proberen.
Hoi Ali, het brood gaat ook niet heel erg rijzen, zie de foto’s, daar kun je ook de structuur zien hoe het er bij ons altijd uitziet. Wij maken dit broodje heel regelmatig en altijd een succes. (Gebruik je wel maatschepjes?)
Voor het eerst gemaakt bij de broccolisoep. Het heeft me gesmaakt. Toppie
Ik heb hem vanmiddag gemaakt. Heerlijk broodje voor bij mijn geroosterde tomaten-paprika soepje! Ik heb hem dubbelgebakken, dus uit de oven in repen gesneden, op hun kant gelegd, parmezaanse kaas erover geraspt en nog een paar minuten de oven in. Super lekker, net wat steviger als zonder dubbel bakken. Ik ga hier nog vele variaties op verzinnen!
Deze vanmiddag voor de tweede keer gemaakt om op te eten bij het ei spinazie potje. Het brood is weer goed gelukt en de keuken gaat zo lekker ruiken naar de rozemarijn. Brood is niet helemaal op gegaan dus morgenochtend lekker met kaas!
Vanmiddag gemaakt. Verslavend lekker!
Ja ook een van onze persoonlijke favorieten, maar het pompoenpittenbrood maken we de laatste tijd ook vaak -met de ovenmethode- met rozemarijn.
Wat een lekker broodje.
Ik heb dubbele hoeveelheden gebruikt en het brood gebakken in een ronde vorm van 24 cm.
Deze wel goed ingevet met roomboter, het brood bleef totaal niet plakken maar gleed zo uit het bakblik.
Met zi’n 2en van gegeten, brood doorgesneden en een hamburger ertussen gedaan.
En ook 1 met kaas.
Dit is een blijvertje en zo simpel.
Klinkt goed Loes. Sommige mensen gebruiken goedkope bakblikken en wassen die af in de afwasmachine, dat is niet bevorderlijk voor het loslaten 😉
Heerlijk was mijn focacciabrood bij mijn uiensoep zeker voor herhaling vatbaar.
Dank voor dit wederom heerlijke brood recept?
Ik heb vanmiddag de focaccia gemaakt, voor morgen 🙂 het rook heerlijk, maar moet ie knapperig zijn als ie uit de oven komt en heeft gerust op het rooster, want de mijne voelt nog een beetje zacht. Of heb ik hem dan te kort in de oven gehad?
Ik ga morgen de pesto (proberen) te maken, lijkt me heerlijk, alvast bedankt, hartelijke groet, Karin
Nee hoor het brood blijft gewoon redelijk zacht. met amandelmeel ga je nooit knapperig kunnen bakken. Dat lukt eigenlijk alleen met tarwemeel, helaas…
Wat een heerlijk brood!
Ik had geen knoflook
Wel Italiaanse kruiden
En herbes de Provence
Dus twee verschillende broodjes
En dan lekker soppen in de olijfolie….heerlijk !
Net gemaakt en uiteraard even geproefd en wat een succes. Ga het zo eten met een kaasfondue, gekookte broccoli en bloemkool. Even een dagje geen vlees. Meer heeft een mens niet nodig. O ja en ik heb roomboter gebruikt in plaats van kokosolie. Ook ietsje meer bakpoeder en vijf minuutjes langer in de oven gehad. Volgende keer ga ik een dubbele portie maken zodat de rest in de vriezer kan.
Heerlijk voor je, eet smakelijk Karolien!
Wat een heerlijk broodje. Vijf minuten langer gebakken. Toprecrpt. Bedankt!!!
Het broodje is niet goed gerezen, wat ben ik vergeten?
het blijft wel enigszins plat, maar de rijzing komt van het ei en van het bakpoeder. Misschien is je bakpoeder niet helemaal goed meer? Zie het artikel over rijsmiddelen.
We hebben deze gister gemaakt en wow wat was dat smullen mmm en echt snel klaar! Top.
Het broodje staat nu in de oven. In het boek zeg je roomboter te gebruiken maar hier is het kokosolie…maakt het wat uit of niet.
Het kan allebei Tonnie!
Superlekker!! Ik maak het echt wel vaker.
Dat mag Joke!
Hij is mooi en lekker geworden! Beetje amandelmeel vervangen door lijnzaadmeel, wordt hij wat nootachtiger ook. Zalig! Mooie structuur ook. Weer een fijn recept AK!
Vanmiddag weer gebakken, deze keer in de yorkshirepudding bakvorm, heb je 4 mooie broodjes. Ingesmeerd met basilicumolie en de helft alweer opgegeten, erg lekker.
Waar haal je die basilicumolie?
Hoe kan ik dit ‘broodje’ het best bewaren? Net gemaakt en ik wil morgen graag wat mee nemen naar het werk.
voor 1 dagje zou ik het zelf gewoon in bakpapier wikkelen en in de koelkast leggen.
bij mij was het net een beetje een spons idee hoort dat zo?
Nee dat hoort niet zo.
wat zou ik fout gedaan hebben want verder de smaak was goed
Te veel vocht of te weinig droge ingrediënten?
Te veel vocht schrijf je maar bij de ingrediënten wordt nergens vocht vermeld? Moet je er wel of geen vocht aan toevoegen?
Ei en kokosolie vallen in dit geval wel onder vocht.
Superlekker! Vanavond met een berg heksenkaas (zelf gemaakt!!!) eet ik de rest op. Njammie
Veel plezier op je mini-feestje!
Heerlijk en echt gemakkelijk te maken. Ook zonder kaas was het erg smakelijk, ik doe de kaas er liever als beleg op. Verheug me op het ontbijt vN morgenochtend 🙂
Super Lekker!! Geweldig recept
Zegt het voort!
Wat heb ik verkeerd gedaan? Ik heb dit weekend dit focacciabroodje gemaakt. De smaak was niet verkeerd, maar ik vond de structuur niet geweldig. Het was erg zacht/slap, erg luchtig en had niet de structuur van brood, laat staan van focaccia. Het leek meer op (een beetje slappe) cake. Weet jij waar dat aan kan liggen?
Spijtig zeg… Je hebt toch wel echt maatschepjes gebruikt? Als je andere merken gebruikt dan ik, zal het resultaat anders uitpakken. Jouw ovensoort en temperatuur, dikte van je beslag en afmeting vorm, alles speelt een rol. Volgende keer andere verhouding nemen, minder vocht of meer ‘meel’.
Ik had dat eerst ook maar heb hem wat langer in de oven gezet dan was hij perfect!
Hij was heerlijk! Gemaakt in een anti aanbak springvorm van 20 cm doorsnede. Plakt inderdaad behoorlijk dus volgende keer probeer ik het met een ingevet bakpapiertje eronder. Alweer een succesrecept, bedankt!
Hoi Annemieke,
Dit is een van mijn persoonlijke favorietjes. Hmmm bij de Kaasfondue!
Jammergenoeg ben ik een kaashater…alleen kaas die niet naar kaas smaakt zoals roomkaas of mozzarella krijg ik naar binnen. Best wel lastig soms bij het Kh arm eten!
Maar bij jouw recepten vind ik genoeg dingen die ik lekker vind, want voor de rest lust ik alles!
Nogmaals bedankt voor alle inspiratie. En wat een leuke avatars worden er gecreëerd als je een reactie geeft! Ik ben heel blij met die van mij, een soort gestyleerde kreeft, past goed bij een visliefhebber en een (import…) Zeeuws meisje!
Oh maar in de meeste gevallen kan geraspte mozzarella ook prima.
Gemaakt voor een vriendin die bijna niks mag eten ivm allergieën. Iets aangepast, maar wat is die goed geworden zeg! Lekker tomaten tapenade voor haar erbij gemaakt. Heb ook even geproefd, echt lekker.
Ik heb t broodje 10 min langer erin gehad, na 10 min/15 min afgedekt met zilverfolie, sesamzaadjes en wat gedroogde salie erboven op verkruimeld maar geen olijfolie of zout erbovenop gedaan. Geen kokosolie gebruikt maar 1 el van de tapenade en 1 el olijfolie gebruikt. 1 ei minder maar die vervangen door 1 el chiazaad en 3 el water 5 min laten staan en erdoorheen. Geeft gelijk extra bite ook. Gaat zeker vaker gemaakt worden!
dag allen. Ik heb het focaccia brood gemaakt, precies zoals het er stond. Heb zelfs de maatschepjes van Rudolphs Bakery gekocht (wat een leuke dingen by the way) om de hoeveelheden goed te hebben. De smaak is heel erg lekker, maar zoals ik al eerder gelezen heb ook van anderen, het brood blijft heel erg plat. Maar de structuur is wel fantastisch. Niet te nat en niet te droog. Iemand intussen nog een tip? Groet Cora Eppinga.