Koolhydraatarm-brood-van-omega-zadenmix

Koolhydraatarm brood van omega zadenmix

Huh, bij koolhydraatarm eten schrap je op de eerste plaats toch je dagelijks brood uit je menu? En toch is het 1e recept na de de zomervakantie een koolhydraatarm brood? Jazeker, dat doen we heel bewust. Dit bijzonder smakelijke koolhydraatarm brood van omega zadenmix is echt geweldig! Ons omegabrood is super makkelijk om te maken is en perfect als vervanger van je klassieke boterhammetje. Het kan voor beginners of mensen die al langer koolhydraatarm eten heel prettig zijn om toch een simpele boterham te kunnen smeren. Bijvoorbeeld voor je voedzame lunch to go naar school of werk, als extra voeding bij een soepje of naast een lekkere salade. Ook geroosterd als toast is het fantastisch.

Koolhydraatarm brood

We hebben al eerder de lekkerste koolhydraatarme broden uit onze keuken getoverd. Om maar een paar beroemde te noemen: focaccia, olijvenbrood, kaasbroodjes, eiwitbroodjes, zoete broodjes, stokbrood, kaneelbroodjes en de befaamde neutrale vezelbroodjes. Op onze website staan alle recepten, kijk voor het volledige overzicht maar eens in onze afdeling koolhydraatarme broodachtigen.  De smaak van dit koolhydraatarm brood van omega zadenmix is mooi neutraal dus het is geschikt voor alle toepassingen. Lekker met jam maar ook met een plak kaas is het perfect. Het laat zich heel goed invriezen en roosteren. Allemaal voordelen! Omdat het brood veel vezels bevat, is het bijzonder goed voor de stoelgang als je er voldoende bij drinkt, anders kan het juist verstoppend werken.

Koolhydraatarm brood uit de winkel bevat 5 gram koolhydraten of veel meer per sneetje. Dit homemade koolhydraatarme brood van omega zadenmix bevat nog géén 1 gram koolhydraten per sneetje, Dat maakt dit tot de ultieme koolhydraatarme broodvervanger. Heb je moeite met het helemaal loslaten van een boterham? Of ga je het omegabrood maken omdat het gewoon heel erg lekker is?

Ook lekker:

Zo maak je Koolhydraatarm brood van omega zadenmix

Laat je het even weten als je dit gemaakt hebt? Dat kan in de reacties onderaan of op onze Facebookpagina, Twitter en Pinterest. Altijd leuk & alvast dank!


Bestel een van onze kookboeken in alle reguliere boekhandels (NL en België) of online winkels, zoals Libris, AKO, Bruna of Bol.com!

Gewoon Koolhydraatarm of Lekker & makkelijk Koolhydraatarm

Gewoon-Koolhydraatarm-Kookoek


Koolhydraatarm brood van omega zadenmix


Koolhydraatarm-brood-van-omega-zadenmix

Door Hans van Deelen Geplaatst september 3, 2019

 • Aantal of hoeveelheid: 1 brood - 20 sneetjes
 • Koolhydraten: minder dan 1 gr koolhydraten per sneetje (1 brood - 20 sneetjes uit recept)
 • Voorbereiding: 10 minuten
 • Kooktijd: 45 minuten
 • Klaar in: 55 minuten

Supermakkelijk om te maken en handig als je toch niet los komt van je boterhammetje. Maak dit bijzonder smakelijke koolhydraatarm brood van omega zadenmix!

Ingrediënten

Bereiding

 1. Verwarm de heteluchtoven voor op 175 °C en zet een siliconen broodvorm van ong. 25 x 6 x 11 cm klaar. (binnenmaat)
 2. Maal 200 gr omega zadenmix, de psylliumvezels, het bakpoeder en het zout met een koffiemolentje tot meel. Je kunt ook een goede keukenmachine, staafmixer of een vijzel gebruiken.
 3. Doe het meel in een kom. Meng het met de rest (50 gr) van de omegamix, de slagroom en de eieren. Stort het beslag in de broodvorm. Bestrooi met wat extra zadenmix en bak het brood 45-50 minuten of tot het een mooi kleurtje heeft en gaar is. Doe de prikkertest.
 4. Laat het brood even rusten voor je het aansnijdt met een scherp mes.
 5. Minstens drie dagen koel en donker te bewaren of enkele maanden als je plakjes invriest.

  Varieer gerust met andere pitten en zaden. Of voeg wat noten toe. Houd wel een basis van 250 gram pitten en zaden aan, waarvan je dus 200 gram maalt.

© Uitgeverij Boekdelen
Lees meer over Auteursrecht op internet


Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

57 gedachten over “Koolhydraatarm brood van omega zadenmix”

Ken je onze Facebook pagina al?facebook-koolhydraatarmreceptLike

 

528 Shares
Share268
Pin260
Tweet