Koolhydraatarm-brood-van-omega-zadenmix

Koolhydraatarm brood van omega zadenmix

Huh, bij koolhydraatarm eten schrap je op de eerste plaats toch je dagelijks brood uit je menu? En toch is het 1e recept na de de zomervakantie een koolhydraatarm brood? Jazeker, dat doen we heel bewust. Dit bijzonder smakelijke koolhydraatarm brood van omega zadenmix is echt geweldig! Ons omegabrood is super makkelijk om te maken is en perfect als vervanger van je klassieke boterhammetje. Het kan voor beginners of mensen die al langer koolhydraatarm eten heel prettig zijn om toch een simpele boterham te kunnen smeren. Bijvoorbeeld voor je voedzame lunch to go naar school of werk, als extra voeding bij een soepje of naast een lekkere salade. Ook geroosterd als toast is het fantastisch.

Koolhydraatarm brood

We hebben al eerder de lekkerste koolhydraatarme broden uit onze keuken getoverd. Om maar een paar beroemde te noemen: focaccia, olijvenbrood, kaasbroodjes, eiwitbroodjes, zoete broodjes, stokbrood, kaneelbroodjes en de befaamde neutrale vezelbroodjes. Op onze website staan alle recepten, kijk voor het volledige overzicht maar eens in onze afdeling koolhydraatarme broodachtigen.  De smaak van dit koolhydraatarm brood van omega zadenmix is mooi neutraal dus het is geschikt voor alle toepassingen. Lekker met jam maar ook met een plak kaas is het perfect. Het laat zich heel goed invriezen en roosteren. Allemaal voordelen! Omdat het brood veel vezels bevat, is het bijzonder goed voor de stoelgang als je er voldoende bij drinkt, anders kan het juist verstoppend werken.

Koolhydraatarm brood uit de winkel bevat 5 gram koolhydraten of veel meer per sneetje. Dit homemade koolhydraatarme brood van omega zadenmix bevat nog géén 1 gram koolhydraten per sneetje, Dat maakt dit tot de ultieme koolhydraatarme broodvervanger. Heb je moeite met het helemaal loslaten van een boterham? Of ga je het omegabrood maken omdat het gewoon heel erg lekker is?

Ook lekker:

Zo maak je Koolhydraatarm brood van omega zadenmix

Laat je het even weten als je dit gemaakt hebt? Dat kan in de reacties onderaan of op onze Facebookpagina, Twitter en Pinterest. Altijd leuk & alvast dank!


Koolhydraatarm-brood-van-omega-zadenmix

Koolhydraatarm brood van omega zadenmix

door Hans van Deelen
Supermakkelijk om te maken en handig als je toch niet los komt van je boterhammetje. Maak dit bijzonder smakelijke koolhydraatarm brood van omega zadenmix!
4.75 van 12 stemmen
Afdrukken Reacties Bewaren
Gang: Bijgerecht, Lunch, Ontbijt
Keuken: Europees
Trefwoord: brood & crackers
Voorbereiden: 10 min
Koken: 45 min
Totale tijd: 55 min

Voedingswaarden

> 1 gram koolhydraten per sneetje, bij 20 sneetjes uit recept
Koolhydraten 1 g

Uit recept

1 brood van 20 sneetjes

Ingrediënten

Bereiden

 • Verwarm de heteluchtoven voor op 175 °C en zet een siliconen broodvorm van ong. 25 x 6 x 11 cm (binnenmaat) klaar.
 • Maal 200 gram omega zadenmix, de psylliumvezels, het bakpoeder en het zout met een koffiemolentje tot meel. Je kunt ook een goede keukenmachine, staafmixer of een vijzel gebruiken.
 • Doe het meel in een kom. Meng het met de rest (50 gr) van de omegamix, de slagroom en de eieren. Stort het beslag in de broodvorm. Bestrooi met wat extra zadenmix en bak het brood 45 - 50 minuten of tot het een mooi kleurtje heeft en gaar is. Doe de prikkertest.
 • Laat het brood even rusten voor je het aansnijdt met een scherp mes.
 • Minstens drie dagen koel en donker te bewaren of enkele maanden als je plakjes invriest.
 • Varieer gerust met andere pitten en zaden. Of voeg wat noten toe. Houd wel een basis van 250 gram pitten en zaden aan, waarvan je dus 200 gram maalt.
Groen of paars brood?
 • Groen: dan heeft het bakpoeder gereageerd met zonnebloem- of pompoenpitten. Iets zuurs, zoals citroensap of azijn toevoegen kan helpt.
  Paars: dan heb je niet uitsluitend de vezels (husk) gebruikt, maar ook de gemalen kern van het vlozaad. Of de vezels zijn niet helemaal zuiver en bijvoorbeeld gemengd met inuline.
  De smaak van die groene of paarse broodjes is wel normaal en je kunt het gewoon eten. Maar het ziet er wel vreemd uit….

© Uitgeverij Boekdelen - KoolhydraatarmRecept.nl Alle rechten voorbehouden. Teksten en recepten van blogs en/of afbeeldingen mogen nooit zonder toestemming worden overgenomen. Lees meer over Auteursrecht op internet

Heeft het gesmaakt? Vertel het door!

Bestel een van onze kookboeken in alle reguliere boekhandels (NL en België) of online winkels, zoals Libris, AKO, Bruna of Bol.com!

Klik op de boeken en lees er alles over en bekijk de inkijkexemplaren!


(Gezien 2.692 keer, 5 vandaag)

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Lekker recept? Geef sterren!
Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

82 reacties op “Koolhydraatarm brood van omega zadenmix”

Ken je onze Facebook pagina al?

Like